Adwokaci - Radcy Podatkowi | Strona w języku niemieckim   Strona w języku niemieckim

Bieżące doradztwo podatkowe
i rachunkowość w Niemczech

► WIĘCEJ INFORMACJI

Podatki

Bieżące doradztwo podatkowe i rachunkowość w Niemczech (włącznie z księgowością elektroniczną)

Wymagania w zakresie prawa handlowego i podatkowego stają się nieustannie bardziej złożone i kompleksowe. Zajmiemy się ochroną Państwa interesów względem administracji podatkowej. Przy tym nasza działalność nie ograniczy się jedynie do obowiązków dokumentacyjnych. Stworzymy już zawczasu skrojone na miarę i podatkowo zoptymalizowane rozwiązania dla Państwa i Państwa firmy.

Do naszej pracy wykorzystujemy możliwości elektronicznej księgowości (dowiedz się więcej). Dzięki elektronicznemu i postępującemu bezpapierowemu przebiegowi możliwa staje się wysoce wydajna współpraca pomiędzy Państwem a naszym biurem.

Nasz katalog usług zawiera między innymi:
  • płace i rachunkowość finansową (włącznie z księgowością elektroniczną),
  • sporządzenie zeznań i deklaracji podatkowych (niemiecki PIT, CIT),
  • roczne sprawozdania finansowe,
  • doradztwo biznesowe,
  • doradztwo w zakresie niemieckiego podatku od towarów i usług (niemiecki VAT),
  • reprezentacja w ramach postępowania odwoławczego w Niemczech,
  • negocjacje z bankami.
Elektroniczna transmisja i przetwarzanie Państwa dokumentów księgowych umożliwia daleko posunięty bezpapierowy przebieg procesu księgowego pomiędzy Państwa firmą, a naszym biurem.

Państwa dokumenty księgowe zostają przy tym zdigitalizowane (Scan lub Fax), a następnie w elektronicznej formie przesłane do centrum danych Datev tam też przechowane. Zebrane w ten sposób dokumenty są w każdym czasie dostępne dla Państwa, jak również dla naszego biura, dzięki czemu możliwe jest ich dalsze przetwarzanie. Po ich przetworzeniu otrzymają Państwo rachunek zysków i strat, listę nieuregulowanych należności oraz raporty biznesowe.

Ze względu na fakt, że dokumenty przechowywane są w autentycznej i niezmiennej formie spełnione zostają w ten sposób wymogi Zasad dostępu do danych i weryfikacji autentyczności dokumentów elektronicznych („GrundsätzezumDatenzugriffundzurPrüfbarkeitdigitalerUnterlagen – GDPdU”).

Elektroniczne prowadzenie księgowości umożliwia w szczególności podmiotom międzynarodowym, które posiadają obowiązki dokumentacyjne w Niemczech, optymalne wywiązanie się z tychże obowiązków. Odnosi się to zarówno do bieżącej rachunkowości, jak i prowadzenia kadr i płac.

Kontakt

KONTAKT
Alter Steinweg 22-24
48143 Münster
Tel.: +49 (0) 251/48455-30
Fax: +49 (0) 251/48455-31
E-Mail: info@kanzlei-pretkowski.de
DOJAZD
Copyright 2016 Kanzlei Pretkowski | Impressum | Datenschutzerklärung